W dzisiejszych czasach większość społeczeństwa ma tendencję do załatwiania wszystkich spraw przez internet. Szczególnie przedstawiciele młodszego pokolenia Polaków posiadają internetowe konta bankowe, ubezpieczenia wykupują telefonicznie bądź mailowo, a niejednokrotnie także wysyłają wiadomości służbowe, korzystając jedynie z poczty elektronicznej. Czasami jednak trzeba znaleźć urząd pocztowy, by wysłać komuś chociażby kartkę z wakacji. Należy pamiętać również o tym, że osoby starsze wciąż są bardzo przywiązane do tradycyjnych form przekazu i często nie mają innej możliwości, by na przykład odebrać emeryturę czy skontaktować się z mieszkającymi po drugiej stronie Polski krewnymi. Z tego powodu, warto zawsze wiedzieć, w jakim konkretnie miejscu znajduje się urząd pocztowy. Bytowianie powinni więc się zorientować, gdzie znajduje się poczta Bytom.
Chociaż Bytom jest jedynie miastem powiatowym, znajduje się w nim aż kilka urzędów pocztowych. Poczta Bytom ma swoje oddziały przy ulicach Chorzowskiej i Gabriela Narutowicza. Pocztę można znaleźć także przy ulicy Ignacego Józefa Kraszewskiego 21. Niezależnie od tego, którą lokalizację się wybierze, można liczyć na bardzo wysoką jakość świadczonych przez pracowników usług. W dzisiejszych czasach na poczcie wysyła się nie tylko listy i płaci rachunki. Poczta Polska w ciągu ostatnich kilku stała się bardzo nowoczesna – wszystko po to, by dostosować się do prywatnej konkurencji, która w pewnym momencie zaczęła stwarzać poważne zagrożenie dla spółki skarbu państwa. Poczta Bytom, tak jak wszystkie inne urzędy pocztowe w Polsce, oferuje interesantom szereg możliwości. Jakie usługi się wśród nich znajdują?

Wysyłka listów – to chyba najbardziej tradycyjne zadanie poczty, które pozostaje niezmienne już od kilku wieków. Chociaż wciąż powstają alternatywy dla tego rodzaju komunikacji, nic nie wskazuje na to, że kiedyś ludzkość na stałe porzuci ręczne pisanie listów i wysyłanie ich w kopercie. Na dzień obecny wydaje się to bardzo nieprawdopodobne.
Wysyłka paczek –  oczywiście, można uważać, że wszelkie przesyłki przekazywane za pośrednictwem poczty dotrą do adresata dopiero po kilku, długich, ciągnących się w nieskończoność tygodniach. Jest to błędny, szkodliwy stereotyp. Poczta Bytom wysyła wszystkie paczki bardzo sprawnie. Jeżeli petent zdecyduje się na nadanie priorytetowego przekazu, pudełko bądź pudło z prezentem może dotrzeć pod drzwi adresata już następnego dnia.
Odbiór paczek – czasami zdarza się tak, że w czasie gdy listonosz przynosi do domu list polecony, akurat nikogo nie ma w mieszkaniu. W takich wypadkach poczta Bytom przechowuje wszelkie niedostarczone listy i paczki w urzędzie  czeka, aż adresaci się po nie zgłoszą.
Wymiana pieniędzy – od pewnego czasu poczta Bytom wprowadziła również możliwość wymiany pieniędzy na inne waluty. Kantor nie tylko znajduje się w tym samy budynku co poczta Bytom, wymiany waluty można dokonać już w tym samym okienku pocztowym, w którym opłaca się rachunku za gaz bądź kupuje się znaczki. Bytomianie bardzo chwalą sobie to rozwiązanie, twierdząc, że pozwala zaoszczędzić dużo, tak cennego w dwudziestym pierwszym wieku, czasu.
Płacenie rachunków – poczta Bytom to miejsce, w którym można uiszczać należności za prąd, gaz, wodę czy telewizję satelitarną. Wypełnienie przekazu i zapłacenie należnej kwoty jest bardzo proste i intuicyjne, jeśli jednak komuś sprawia trudność, wystarczy poprosić o pomoc panią bądź pana w okienku. Poczta Bytom zatrudnia samych przyjaźnie nastawionych ludzi, dlatego z pewnością chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości.

Zbliżony tematyczne artykuł znajdzeisz również pod adresem: