Obecnie samochody marki BMW cieszą się wielką popularnością i uznaniem. Nazwa BMW to skrót od niemieckiej nazwy Bayrische Motorem Werke. Oznacza Bawarskie Zakłady Silnikowe. Co ciekawe, początkowo zakład produkował motocykle i samoloty, dlatego też logo wyglądem przypomina śmigło. Barwy natomiast zostały zaczerpnięte z flagi Bawarii.

Nie jest tajemnicą, że pojazdy tej marki charakteryzuje solidna kontrukcja i niezawodność, przez co cena osiąga znaczne wartości. Nie zniechęca to jednak potencjalnych klientów, którzy decydują się na zakup auta marki BMW, wierząc w dobre wykonanie. We wszystkich modelach stosuje się obecnie nazewnictwo z podziałem na klasy. Nazwa, którą można podzielić na dwa człony, najczęściej odnosi się do serii( klasy), oraz pojemności skokowej silnika.

BMW serii 1 to modele wysoko rozwinięte technicznie, należące do klasy kompakt, o najmniejszej wielkości. Samochody tej serii posiadają wyjątkowe, cenione wśród kierowców właściwości jezdne, wynikające z napędu na oś tylnią. Wyróżnia je to wśród konkurentów klasy samochodów kompaktowych, które nie charakteryzują się takimi cechami. Auta zostały poddane przez koncern liftingowi i unowocześnieniu silników. Wraz z tymi technologiami zastosowano nowoczesne systemy zmiany biegów, funkcje wspierające kierowcę poprzez sterowanie systemem samochodu.

Serie 5 i 3 to samochody klasy średniej i średniej wyższej. Są to serie wysoko cenione przez klientów na całym świecie, charakteryzujące się dużą produkcją i sprzedażą, w ilości około 474 000 modeli dla BMW z serii 3, na rok 2008. Pierwszy model tej serii ukazany został w roku 1975, natomiast kolejne generacje pojawiały się w roku 1982, w postaci kombi, sedan, coupé, kabriolet. Następna- 1990r. wraz z nowym typem nadwozia typu kompakt. W czasie powstawania kolejnych generacji zmieniono stylistykę i postać m.in  zderzaka przedniego i maski, nadając pojazdom bardziej smukły, aeorodynamiczny kształt i sportowy wygląd. Jednocześnie podkreśla to niezwykłość i wartość samochodów jako dynamicznych i sportowych. Pierwszy model z serii 5 wydano w 1972r. Obecnie występuje piąta już generacja samochodów tej serii. Tworząc modele tej serii korzystano z szerokiej gamy rozwiązań stosowanych w BMW z formuły 1.

Do aut klasy wyższej należą serie 6, ekskluzywne, typu coupé. Do serii należą między innymi komfortowe kabriolety, czy sportowe M6, jako zarówno kabriolet, jak i coupé. Moc silnika tej serii należy do wysokich i wynosi 507 KM. Typ 7 to limuzyny, samochody wyszukane, szykowne i komfortowe. Wydano m. in model opancerzony, zdolny do zapewnienia bezpieczeństwa nawet w przypadku ostrzału snajperskiego. Niezwykła seria została wydana w roku 2007. Jedynie 100 modeli, a co najbardziej interesujące, napęd wodorowy, jako pierwszy na skalę światową typu seryjnego.

Serie X, jako jedynie cztery modele aut sportowo- użytkowych, to m. in napędzany na cztery koła SUV, SAV, oraz mały model X. Seria Z to modele BMW o niedużych rozmiarach, dwumiejscowe, typu sportowego, coupé oraz roadstery. Model z tej serii był prezentowany na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej i po odniesieniu dużego sukcesu oraz uznania wśród krytyków, rozpoczęto serię limitowaną. Należy do niej jedynie 8000 aut.

Jeśli chcesz zobaczyć najnowsze modele bmw to zapraszamy na:

https://www.bawariamotors.pl/bmw/samochody/