Nowoczesne samochody mają różne ciekawe sylwetki. Taką również ma jeden z najnowszych modeli Volvo, a konkretnie model V90. Dzisiaj sprawdzimy czy podoba się on kierowcom, jakie mają o nim zdanie i dlaczego go lubią bądź nie. Sprawdzimy też czy nowa linia i sylwetka nadwozia przedmiotowego auta przyciąga potencjalnych kupujących, czy niekoniecznie.

Nowe Volvo V90 zbudowane jest w sposób taki jak większość współczesnych aut. Linia nadwozia jest bardzo łagodna, nie ma ostrych kątów ani załamań. Wszystkie linie są łagodnie poprowadzone, co nie tylko sprawia że auto jest przyjemne dla oka, ale także poprawia aerodynamikę. Brak ostrych fragmentów jest też przyjazny dla otoczenia, przez co rozumiemy sytuacje zdarzeń drogowych z pieszymi, którzy w takiej sytuacji mogliby dodatkowo ucierpieć, gdyby nadziali się na przykład na wystającą klamkę drzwi bocznych. Tak więc jak widać producenci pomyśleli też o bezpieczeństwie innych uczestników ruchu w razie sytuacji kolizyjnych. Ale wracając do samego auta, linia Volvo V90 zdecydowanie może przyciągać. Samochód został zaprojektowany tak, by spełniać najnowsze standardy wyglądu pojazdów osobowych, ale też by subtelnie wyróżniać się z tłumu.

Sprawdzimy teraz jakie opinie na temat wyglądu auta mają sami jego kierowcy, a także zapytamy potencjalnych nabywców co przyciąga ich do modelu V90. Tak więc większość właścicieli potwierdza fakt, że w samochodzie czują się bardzo wyjątkowo. Podkreślają fakt, że auto ma specyficzny skandynawski charakter. Jest to widoczne zwłaszcza w przednich reflektorach, a konkretnie stylistyce wykonania ich elementu odpowiedzialnego za działanie świateł LED do jazdy dziennej. Tworzą one bowiem literę T ułożoną w poprzek, przypominają również w tym ułożeniu młot. Jest to oczywiste nawiązanie do mitologii nordyckiej, a konkretnie skandynawskiego boga piorunów – Thora. Volvo V90 również, jak przystało na „pojazd z północy” ma bardzo dobrze docieplone wnętrze, a ułożenie i gra kolorów tapicerki mają stwarzać wrażenie dodatkowego ciepła. Dzięki temu nawet podróżując po zmrożonej na kość Laponii kierowcom jest ciepło i wygodnie.

V90 jest autem, które definitywnie może się podobać. Volvo potrafiło zbudować samochód, który jednocześnie spełnia wszelkie współczesne standardy wyglądu pojazdu osobowego, ale jednocześnie subtelnie wyróżnia się z tłumu i podkreśla swój skandynawski charakter. Nic dziwnego, że każdy kto jest właścicielem tego auta wyczuwa w nim specyficznego ducha północy, a potencjalni klienci już po pierwszych jazdach testowych zakochują się w tym modelu.