Tarcza diamentowa jest niezbędnym elementem każdego remontu. Służy ona bowiem do cięcia niemal wszystkich materiałów (na przykład cegła, beton, gres i glazura), a dodatkowo odznacza się wyjątkową wytrzymałością. Jeśli zatem w najbliższym czasie planujesz odświeżenie mieszkania i zastanawiasz się, jakie akcesoria mogą Ci się przydać, jesteś w dobrym miejscu. Z tego artykułu dowiesz się czym są tarcze tnące diamentowe, jakie są ich rodzaje i na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Czym jest tarcza tnąca diamentowa?

Choć nazwa wskazuje na produkt wykonany z diamentu, jest ona nieco myląca. Okazuje się bowiem, że tarcza diamentowa jest wykonana z metalu, a jedynie jej krawędzie pokryte są sztucznym diamentowym proszkiem. Jak już wyżej wspomnieliśmy, tarcza tego typu jest absolutną podstawą w trakcie przeprowadzanych remontów. Służy ona bowiem nie tylko do cięcia, ale także szlifowania każdego rodzaju materiału. Poniżej znajdziesz listę materiałów, które przetniesz tarczą diamentową:

 • Metal
 • Beton
 • Drewno
 • Kamień
 • Szkło
 • Asfalt
 • Stal nierdzewna
 • Aluminium

W tym miejscu warto zaznaczyć, że to nie jedyne materiały, którym sprosta tarcza tnąca diamentowa. Można zatem uznać, że przy pomocy tego narzędzia przetniesz dokładnie to, czego potrzebujesz.

Rodzaje tarcz diamentowych

Wydawać by się mogło, że tarcz diamentowych nie możemy w żaden sposób podzielić. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej. Rynek oferuje bowiem całe mnóstwo tarcz tnących diamentowych, takich jak na przykład:

 • Tarcza tnąca diamentowa segmentowa bez szczelin – najczęściej uznawana za tarczę uniwersalną. Nadaje się ona do cięcia materiałów kruchych oraz cegieł i betonu.
 • Tarcza tnąca diamentowa segmentowa ze szczelinami – szczeliny te odpowiadają za stabilizację cięcia. Przy pomocy tego urządzenia możemy ciąć na przykład beton oraz dachówki.
 • Tarcza tnąca diamentowa z bieżnią ciągłą – idealne rozwiązanie, gdy musimy zająć się cięciem gresu lub kamienia. Narzędzie to możemy zastosować zarówno do materiałów twardych, ale także kruchych.

Jak wybrać odpowiednią tarczę?

Aby wybrać odpowiedni dla nas rodzaj tarczy, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad jej rozmiarem. Produkty o stosunkowo niewielkich rozmiarach najczęściej stosowane są w urządzeniach o niskiej mocy. Następnie musimy przemyśleć, jaki materiał mamy w planach ciąć i na tej podstawie wybrać idealne rozwiązanie. Ważnym jest, aby zawsze zwracać uwagę na oznaczenia firmowe znajdujące się na tarczach:

 • Standard – tarcza diamentowa do cięcia materiałów miękkich
 • Professional – produkt do cięcia materiałów nieco twardszych, stosowana najczęściej w branży przemysłowej
 • Premium – tarcza diamentowa do cięcia materiałów twardych
 • Super Premium – produkt przeznaczony do cięcia najtrudniejszych materiałów

Jeśli obecnie jesteś zatem na etapie szukania tarczy diamentowej, koniecznie przemyśl swój wybór. Pamiętaj, że wiele branżowych sklepów oferuje fachowe doradztwo, z którego warto skorzystać, kiedy nie jesteś pewien, którą z tarcz wybrać.

Postaw na bezpieczeństwo

Nie ulega wątpliwości, że przy wyborze narzędzi tego typu, w pierwszej kolejności powinniśmy się skupić na jakości. Dobra jakość produktu zapewnia bowiem bezpieczeństwo, które gwarantuje z kolei brak ubytków na zdrowiu. W związku z tym powinieneś mocno zastanowić się nad wyborem sklepu. Pamiętaj, żeby zawsze kupować produkty od zaufanych przedsiębiorców, którzy dają Ci gwarancję bezpieczeństwa. Jeśli zatem szukasz tarczy tnącej diamentowej, powinieneś w pierwszej kolejności sprawdzić ofertę firmy Omikon: https://omikon.pl/Tarcze-tnace-diamentowe-c840. Znajdziesz tam szeroką gamę polecanych produktów, które sprawią, że remont stanie się dla Ciebie czystą przyjemnością.

Porównuj aktualne promocje

W czasach dużej konkurencyjności sklepy branżowe dosłownie walczą o klienta. W związku z tym bardzo często oferują niezwykle atrakcyjne ceny, które na tle konkurencji prezentują się wyjątkowo dobrze. W związku z tym nie ograniczaj się do przeglądania oferty jednego sklepu. Sprawdzaj katalogi wielu przedsiębiorstw i kup produkt tam, gdzie uznasz, że jest to dobry wybór. Pamiętaj jednak, by nie wybierać dostawcy na chybił trafił. Jeśli nie jesteś przekonany co do jakiegoś przedsiębiorstwa, poszukaj o nim informacji w internecie.

Sprawdź dostawcę

Przy wyborze firmy sprzedającej tarcze tnące diamentowe musisz pamiętać o kilku niezwykle ważnych aspektach. Pierwszym z nich jest wiarygodność – koniecznie sprawdź, czy firma, z której kupujesz akcesoria remontowe w ogóle istnieje i czy faktycznie oferuje najwyższą jakość sprzedawanych produktów. Po drugie nie sugeruj się wyłącznie ceną. Może okazać się bowiem, że najtańszy produkt okaże się kiepsko wykonany, a w rezultacie wyląduje na śmietniku po jednym dniu remontu. Wtedy będziesz musiał zamówić kolejną tarczę, a więc stracisz na tym zarówno czas, jak i pieniądze. W skrócie – nie tylko nie zaoszczędzisz, ale po prostu wydasz więcej. I nareszcie – czytaj opinie. Pamiętaj, że internet jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. Jeśli zatem jakiś klient nie był zadowolony z produktów firmy, z której chcesz zamówić akcesoria, zastanów się dwa razy, zanim to zrobisz.