Piękne i stylowe srebrne kolczyki to jeden z elementów tak zwanego must have kobiety. Bez względu na to, jakie stylizacje preferuje ona na co dzień oraz od święta, taka biżuteria na pewno się przyda. Srebro to szlachetny metal, który mimo upływu lat zachowuje swój urok. Jest też ponadczasowym dodatkiem, który na pewno nie wyjdzie z mody. Wśród propozycji współczesnych producentów znaleźć można wyroby bardziej uniwersalne, jak i te w nieco wyrazistszym wydaniu.

Minimalistyczne kolczyki na różne okazje

Kolczyki srebrne z cyrkoniami to często modele proste i bardzo eleganckie. Krótkie, skromne kolczyki można nosić codziennie. Srebrne wkręty uzupełnione niewielkimi kamykami pasują do różnych ubrań. Uzupełniają stylizację, ale jej nie przytłaczają. W normalne dni, pełne obowiązków służbowych i zwykłej bieganiny po mieście, takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej. Wiele kobiet nie wyobraża sobie, by na co dzień nosić długie, bogato zdobione i zwracające na siebie uwagę kolczyki. Jeżeli już decydują się na biżuterię, to wybierają tę zdecydowanie bardziej stonowaną. Kolczyki wykonane ze srebra będą jak znalazł. Jeżeli jednak szuka się czegoś bardziej wyrazistego, warto sięgnąć po model z cyrkoniami. Dodają one nie tylko koloru, ale również charakteru oraz szyku całej stylizacji. Można je śmiało nosić także na co dzień. Wybierając taką ,,normalną” codzienną biżuterię, warto jednak pamiętać, że jest ona dodatkiem i powinna być przede wszystkim elegancka. Pewnym wyjątkiem będą jednolite stylizacje, bazujące na jednym kolorze. W takim wypadku można zdecydować się na nieco odważniejsze kolczyki.

Srebrne kolczyki, które robią wrażenie

Wybierając się na przyjęcie, z biżuterią można bardziej poeksperymentować. Zwłaszcza gdy zakłada się prostą sukienkę bądź elegancką suknię. Kolczyki srebrne z cyrkoniami pełnią wówczas rolę nie tylko dodatku, co głównego akcentu. Powinny zatem:

  • być odpowiednio długie, w skrajnych przypadkach nawet sięgać ramion,
  • mieć wyrazisty, rzucający się w oczy kształt, połyskujące srebro już samo w sobie jest bardzo eleganckie, cyrkonie tylko spotęgują efekt glamour,
  • wykonane z wysokiej jakości stopu srebra, ponieważ jakość zawsze widać z daleka.

Kolczyki zakładane na bale, przyjęcia i wieczorne spotkania są na ogół większe i bardziej wyraziste. Nie tylko podkreślają ubiór, ale czasami nawet odpowiadają za pierwsze wrażenie. Jeżeli kobieta zdecyduje się na prostą, elegancką sukienkę, taka biżuteria będzie w sam raz. Gdy jednak kreacja już sama w sobie jest dosyć oryginalna, lepszym rozwiązaniem często okazują się proste, klasyczne kolczyki wkręty ze srebra.